Nawiewnik to urządzenie, które umożliwia doprowadzenie powietrza do pomieszczeń w których zastosowana jest wentylacja grawitacyjna, mechaniczna wywiewna lub hybrydowa. Nawet przy szczelnie zamknięych oknach nawiewniki pozwalają doprowadzać świeże powietrze w sposób ciągły, w ilości zgodnej z obowiązującymi przepisami. Należy pamiętać, że nawiewniki montujemy w pokojach i ewentualnie w kuchni, następnie powietrze przepływa przez całe mieszkanie do pomieszczeń z kanałami wentylacyjnymi (kuchnia, łazienka, WC), gdzie jest usuwane na zewnątrz wraz z powstałymi zanieczyszczeniami.

okno_5-komorowe_tlo-biale_internet

Ze względu na działanie wyróżniamy:

HIGRO - nawiewniki higrosterowane - urządzenie sterowane automatycznie, posiadają czujnik (taśma poliamidowa), który analizuje zmiany poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu i zmienia otwarcie nawiewnika. Wilgotność względna zależy m.in. od poziomu zanieczyszczenia powietrza wynikających z wykonywanych czynności, takich jak oddychanie, pocenie się, pranie, gotowanie, suszenie itp. Im wyższa wilgotność względna, tym bardziej otwarty nawiewnik i większy napływ powietrza do pomieszczenia.

EMM_biay

nawiewnik EMM - higrosterowany


PRESO - nawiewniki ciśnieniowe - samoregulujące, wielkość przepływu zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Każdy nawiewnik, aby mógł być zaliczony do tej grupy musi posiadać ograniczenie - blokadę w okapie lub nawiewniku, która przy określonej wydajności nie pozwoli na zwiększenie przepływu, np. w przypadku silnego podmuchu wiatru. Nawiewniki ciśnieniowe dodatkowo mogą być wyposażone w ręczną blokadę ograniczającą przepływ do minimum.

EFR_debowy

nawiewnik EFR - ciśnieniowy


INOTO - nawiewniki sterowane ręcznie - użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, a więc zmieniając położenie przepustnicy decyduje o ilości dostarczanego powietrza. Nawiewniki sterowane ręcznie nie chronią jednak przed nadmiernym napływem powietrza oraz nie uwzględniają zmian parametrów powietrza wewnętrznego.


Wentylacja dostosowana do potrzeb

- powietrze nawiewane jest w zależności od zapotrzebowania,

- jest uzależnione najczęściej od:

  • pory dnia,

  • temperatury powietrza w pomieszczeniu,

  • ilości osób przebywających w mieszkaniu,

  • od wykonywanych czynności,

- ogranicza straty ciepła w pomieszczeniach nieużywanych,

- umożliwia sprawną wentylację w miejscach, gdzie jest to konieczne,

- zapewnia komfort użytkowników


 

Wir haben 17 Gäste online


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Seitenaufrufe : 1658102
  | O firmie   | Oferta   | Systemy okienne   | Realizacje   | Kontakt   |